جلسه شورای سیاستگذاری «تبیین نواندیشی‌های آیت الله خامنه‌ای» برگزار شد

چهارمین جلسه شورای سیاستگذاری «تبیین نواندیشی‌های آیت الله خامنه‌ای» به ریاست نماینده ولی‌فقیه در استان فارس و حضور معاون پژوهش و آموزش موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی، استاندار، روسای دانشگاههای استان و مسئولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان و دبیران علمی و اجرایی همایش ها در نهاد نماینده ولی فقیه در استان فارس برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، دکتر محمدهادی صادقی، رئیس دبیرخانه دائمی تبیین نواندیشی‌های آیت الله خامنه‌ای به چالش ها و موانع پیش روی دبیرخانه پرداختند و بر اولویت نشست های تخصصی نخبگانی نسبت به همایش تأکید کردند. سپس دبیران علمی یا اجرایی همایش‌های دوسالانه «مولفه‌های سبک زندگی اسلامی ایرانی»، «هویت ایرانیان»، «نقش زکات در تحقق عدالت» و دومین همایش «چیستی و چگونگی تحول در علوم انسانی از دیدگاه آیت‌الله خامنه‌ای» به شرح اقدامات انجام شده و برنامه های آینده پرداختند. همچنین گزارشی از تعداد مقالات دریافتی و برنامه های انجام شده همایش «نظام فکری آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای در گستره فرهنگ» توسط رئیس دبیرخانه ارائه و امکان تعریف دو همایش «تحول در قوه قضائیه» و « حافظ و قرآن» به بحث گذاشته شد.

عسکر ملکی، مدیر همکاری های پژوهشی موسسه انقلاب اسلامی ضمن اشاره به تمجید رهبر معظم انقلاب از استان فارس و شیراز بر لزوم استخراج نظام مسائل دیدگاههای حضرت آقا و رفع خلاءهای موجود در این زمینه با انجام فعالیت های پژوهشی و نوآورانه تأکید کردند و به شرح اقدامات انجام شده به منظور تهیه نقشه راه «تحول در قوه قضائیه» پرداختند.

حجت الاسلام نیری به بحث لزوم ازریابی تعریف همایش ها براساس نواندیشی های آیت الله خامنه ای، تثبیت جایگاه ملی دبیرخانه و دکتر باقری لنکرانی به ضرورت رویکرد منظومه‌ای به اندیشه آقا به جای رویکرد کشکولی در سطح ملی و بین المللی پرداختند.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر ذوعلم، رئیس شورای علمی تبیین نواندیشی‌های آیت الله خامنه‌ای، حفظ خط فکری ناب انقلاب اسلامی در فعالیت ها علمی دبیرخانه را وظیفه اصلی شورای علمی معرفی کرد و چالش اصلی آینده انقلاب را تقابل میان اسلام ناب انقلاب اسلامی و نسخه های بدلی آن دانست.

آیت الله دژکام در پایان جلسه ضمن تأکید بر ضرورت محوریت نگاه عمیق و اصیل رهبر معظم انقلاب در همه برنامه ها بر تقویت جایگاه ملی شورای سیاستگذاری تأکید کردند.