برگزاری جلسه اصلاح اساسنامه در دفتر نماینده ولی فقیه در استان فارس

جلسه اصلاح اساسنامه دبیرخانه تبیین اندیشه های حضرت آیت الله خامنه ای روز شنبه ۸ دی ماه ۹۷ در دفتر آیت الله دژکام، نماینده ولی فقیه در استان و رئیس شورای سیاستگذاری تبیین اندیشه های حضرت آیت الله خامنه ای برگزار با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر ذوعلم، معاون پژوهش و آموزش موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی، دکتر صادقی، ریاست دبیرخانه، حجت الاسلام نیری، مسئول نهاد رهبری دانشگاه شیراز، حجت الاسلام دکتر قاسمی، مدیر همکاری های پژوهشی موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی و اعضای شورای اجرایی دبیرخانه برگزار شد.

دکتر دژکام در سخنانی با اشاره به تفاوت مبانی انقلاب اسلامی و غرب ضرورت تبیین این تفاوت در مبانی را از سوی دانشگاهها خاطر نشان کردند. سپس دکتر صادقی، ریاست دبیرخانه تبیین اندیشه های حضرت آیت الله خامنه ای به ضرورت مدیریت دانش و هدایت ظرفیت های علمی در حوزه علوم انسانی را جهت رفع نیازهای انقلاب اسلامی و کشور پرداختند.

دکتر ذوعلم معاون پژوهش و آموزش موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی و رئیس شورای علمی تبیین اندیشه های حضرت آیت الله خامنه ای در سخنانی با اشاره به ضرورت تببین و تعمیق نواندیشی های گفتند: نواندیشی رهبر معظم انقلاب وجود دارد؛ یعنی تکرار اندیشه های قبلی نیست و در عین حال اصالت و ریشه دارد و به عقل و نقل مربوط است. اجتهاد فکری است و نه اجتهاد عملی و سیاسی. همچنین این نواندیشی ها برای ما و جهان اسلام راهگشاست.بنابراین اولا باید این فکر آقا خوانده شود یعنی خوانشی صورت بگیرد و براساس این خوانش دانشی پدید بیاید و براساس این دانش بینشی شکل بگیرد و براساس آن بینش، انگیزشی بوجود بیاید و به ارتقاء جایگاه دین در زندگی اجتماعی بیانجامدو بعد هم به کنش فردی، فرآیندی، ساختاری، ملی و … برسد.

در ادامه کلیات اصلاح اساسنامه بحث و بررسی شد.